positive interiors

העיצוב החיובי

ככל שאנחנו מתקדמים טכנולוגית, כך אנחנו מתחברים שוב לטבע.

תעשיות הקוסמטיקה, הביגוד והמזון כבר עושות שימוש נרחב בחומרים טבעיים ומעודדות תהליכי ייצור ירוקים וידידותיים לאדם ולסביבה. חברות גדולות פועלות למען הקהילה הבינלאומית ולמען קיימות. איכות ותוחלת החיים שלנו, בריאותנו ורווחתנו הנפשית והפיזית – כל אלה עומדות בראש סדרי העדיפויות, בכל בית או חברה, אשר יש בהם צורת חשיבה רחבה ומתקדמת.

הבשורה הזאת מגיעה גם לתחום עיצוב הפנים והעולם מתחיל לאמץ את הגישה החיובית בעיצוב – גישה השואפת ליצור סביבות עבודה ומגורים ירוקות, בריאותיות וידידותיות יותר, אשר נותנות כבוד לאדם, לחי ולטבע.

בזכות המדע והקידמה הטכנולוגית, מציע העיצוב החיובי אלטרנטיבות חדשניות ומתקדמות,לאנשים המבקשים להיות חלק מהדבר הבא וליצור השפעה חיובית על הסביבה שלהם.

כיצד מתבטאת האג'נדה החיובית בתכנון ועיצוב סביבות המחיה שלכם?

כמעצבת על פי האג'נדה החיובית,אני עושה שימוש בפתרונות מתקדמים, התומכים בסטנדרטים מוסריים, ערכיים ובריאים. זאת, מבלי להתפשר על רמת היוקרה, האיכות, האלגנטיות והיופי של המרחבים אותם אני מתכננת ומעצבת.

בחירה בחומרים אקולוגיים נקיים מרעלנים ומרכיבים אלרגניים. חומרים ידידותיים לסביבה ולאדם, המקדמים את הבריאות והרווחה האישית שלכם, החיים ופועלים בסביבות האלה.

בחירה בחומרים טבעוניים
(טבעיים) המיוצרים בתהליכים הומאניים, אשר אין בהם פגיעה בבעלי החיים.

שיתוף פעולה עם יצרנים הדואגים לרווחתם האישית של העובדים שלהם ומצמצמים את הפגיעה בבריאותם ובתוחלת החיים שלהם.
שימוש בהשראות, בחומרים ובאלמנטים מהטבע, בתוך המרחב הבנוי ומחוצה לו, על פי עקרונות הביופיליה.

Biophilia

ביופיליה

שימוש באלמנטים מהטבע והשפעתם על נפש האדם.

ביופיליה (אהבת החיים) – גישה המבוססת על מחקר מדעי,
במרכזה המשיכה האנושית המולדת לטבע ולכל מה שחי בו.
מחקרים שנערכו בסביבות עבודה, סביבות למידה וסביבות שיקומיות, מוכיחים מעבר לכל ספק, כי סביבה (מרחבים בנויים / חללים) העושה שימוש מובהק באלמנטים מהטבע, היא סביבה התורמת לרווחתו של האדם בכל ההיבטים.האדם נתרם ממראות, צלילם, ריחות ומגע מן הטבע – בבריאות פיזית ונפשית, הפחתה ניכרת של סטרס, פרודוקטיביות גבוהה יותר בעבודה, יצירתיות, חשיבה חיובית ותחושת אושר פנימית. אין זה פלא. לטבע יש כוח עצום, להעיר בנו תחושות חיוביות.

אם נחשוב על האופן בו אנחנו חווים חופשות, למשל, נבין כמה הקרבה לטבע מרוממת את נפשנו.

כולנו נפעמים מיופיו של הטבע ומוצאים בו את תחושת החופש המיוחלת. המקומות היפים ומעוררי ההשראה בעולם נושקים לטבע – על שפת הים, בהרים, ליד מפלים ומקורות מים, בקרבת שדות פתוחים, או מדבריות מרשימים רחבי ידיים. בכל מקום בעולם, בכל אקלים, הטבע תמיד מרחיב לנו את הלב, מעורר בנו תחושה של שקט, התרגשות ופליאה.

כיצד אני עושה שימוש
בביופיליה בעיצוב החללים שלכם?

עקרונות הביופיליה מיושמים במגוון רחב של צורות ושימושים, בתהליך עיצוב סביבות העבודה והמגורים שלכם ביניהם:

אלמנטים וחומרים
טבעיים
כמו עץ, במבוק, אבן,
טקסטיל טבעי
וצמחיה ירוקה.

אור וצל
טבעיים במרחב

 מרחבים חיצוניים, כחלק מהתכנון הכולל של הפרויקט

צבעים, טקסטורות וצורות,
בהשראת הטבע.

התוצאה:

ONE OF A KIND

העיצוב הייחודי שאני מציעה לכם, לוקח את היופי והניקיון של הטבע הגולמי ומתרגם אותו למרחבים ערכיים, על-זמניים, אלגנטיים ומרחיבי גוף ונפש, שיש בהם את האמירה האישית והאנושית שלכם.

כאלה המאפשרים לכם, לבני ביתכם, לאורחים, לעובדים וללקוחות שלכם, לנוע בתוכם בביטחון ורוגע, בשמחה, בנינוחות ובגאווה אמיתית.מרחבי מחייה הנאמנים באמת ללב שלכם.

נגישות